גוף האדם - הוראות הפעלה. חלק ג

 

9. צמצמו אכילת מזונות מטוגנים - התהליכים המזיקים ביותר לשומן הם חימום וטיגון. במהלך הטיגון נהרס רוב ויטמין E , חלק מחומצות השומן החיוניות מתחמצן והופך את השומן לרווי ורעיל, השומן הרווי עלול לגרום לטרשת עורקים- תהליך של שקיעת שומנים בדופן הפנימית של העורק אשר גורם לחסימת זרימת הדם באופן הדרגתי.

 

 

10. הקשיבו לגופכם - אכלו כאשר אתם חשים רעב, לימדו לזהות מתי הרצון לאכול נובע משעמום, דיכאון או כעס ומצאו דרכים חלופיות להתמודד עם תחושות אלו.

כמו בכל מכונה המשומנת היטב, גם בשלנו ישנם מדי פעם אי אלו שיבושים:עודף משקל, כולסטרול גבוה, יתר לחץ דם ושאר תחלואים.לשיבושים אלו יש שני גורמים עיקריים, האחד הוא הגורם הגנטי הטבוע ב-D.N.A  שלנו,אותו ירשנו באהבה גדולה מהורינו, וזו הנטייה לייצור עודף של שומני הדם (כולסטרול, טריגליצרידים), הנטייה לסכרת ואף לסוגי סרטן מסוימים. גורם זה כמעט בלתי נשלט, אך עלינו לזכור כי ברוב המקרים הגנים יתפקדו רק אם משהו יפעיל אותם, אזי הנטיות המולדות יבואו לידי ביטוי.

 

הגורם הנוסף הוא הגורם הסביבתי-התנהגותי, הרגלי צריכת המזון, הרגלי פעילות גופנית, חשיפה לשמש ולמזהמים שונים ואופי אורח החיים. בגורם זה יש ביכולתנו לשלוט באופן כמעט מושלם ע"י בקרה על סוג ואיכות המזון אותו אנו צורכים, מודעות למצבנו הרגשי-נפשי, והפחתת מתחים בחיי היום יום, אשר יסייעו לנו בשמירה על בריאותנו הפיזית והנפשית כאחד.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Blog

Featured Posts

לרדת במשקל - ממחר דיאטה. חלק ג

June 28, 2017

1/7
Please reload

Archive
Please reload

Follow Me
  • Grey Facebook Icon
  • Grey Twitter Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Grey Pinterest Icon

נטורופתית N.D - רפואה פונקציונלית

052-3989024

  • Facebook Social Icon
  • YouTube אודליה ביצ'צו

© 2023 by Odelya Bichacho. Proudly created by Dana Pinto

 

  • אודליה ביצ'צ'ו נטורופתית- פייסבוק

טלפון: 052-3989024 / 077-2259352

קהילת סלוניקי 7, תל אביב

odelyabichacho@gmail.com

,052-3989024

077-2259350